Aktualitet
  9 hours ago

  Pogradec/ Aksident me pasojë vdekje

  Pogradec: Një aksident i rëndë është regjistruar mbrqmjen e kësaj të djele në aksin nacional…
  Bota
  17 hours ago

  Eksod i pashembullt nga Britania e Madhe

  Numri i banorëve të Britanisë së Madhe po bie në mënyrë dramatike. Kjo është rënia…
  Aktualitet
  3 days ago

  Linjat e Transportit Publik, abuzojnë me çmimin e biletave

  Transporti Publik në kohën e mbërritjes së pandemisë ka ndalur së funksionuari për një periudh…
  Aktualitet
  3 days ago

  Monitorim për individët e prekur nga Covid-19, ndërkohë rezultojnë 83 raste pozitive!

  Vijon monitorimi i individëve të prekur me Covid-19, një monitorim të cilin Televizioni Sot7 e…
  Aktualitet
  3 days ago

  Spitali i Pogradecit nis drejt Tiranës shtetasin 58 – vjeçar I.L në gjëndje të rënduar shëndetësore!

  Një 58 – vjeçar nga fshati Leshnicë është nisur me helikopter urgjent drejt kryeqytetit. 58…
  Bota
  4 days ago

  Merkel sheh më shumë mundësi për bashkëpunim me Presidentin Biden

  Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të enjten se sheh më shumë mundësi për marrëveshje me Presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden sesa me administratën e mëparshme, por ajo gjithashtu vazhdon të besojë se Gjermania dhe Evropa nuk mund të mbështeten në ndihmën e SHBA-së aq shumë sa në të kaluarën. Duke folur para gazetarëve në Berlin, Merkel tha se thjesht duke parë urdhrat ekzekutivë që zoti Biden nënshkroi të mërkurën pasi bëri betimin, ajo e kupton se “ka më shumë hapësirë për marrëveshje me zotin Biden”. Ajo përmendi vendimin e Presidentit Biden për të qëndruar në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, rihyrjen në marrëveshjen e klimës së Parisit dhe pikëpamjet e tij mbi imigracionin si drejtime ku Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania mund të punojnë së bashku. Por ajo shtoi se është plotësisht e vetëdijshme se nuk mund të presë që të bjerë dakord politikisht për gjithçka me presidentin e ri amerikan. Kancelarja Merkel, e cila kishte në rastin më të mirë, një marrëdhënie të tensionuar me ish-Presidentin amerikan Donald Trump, tha se…
  Rajoni
  4 days ago

  Mali i Zi, vaksina kineze kundër COVID-19

  Mali i Zi do të marrë sasi të mjaftueshme të vaksinës Sinofarm kundër koronavirusit në…
  Bota
  4 days ago

  Biden shpalos sot planin kundër koronavirusit

  Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes…
  Aktualitet
  4 days ago

  Nis dëmshpërblimi për të dëmtuarit nga tërmeti i 1 Qershorit të vitit 2019

  Prej disa ditësh Posta Shqiptare në të gjitha filialet e saj në Qarkun e Korçës…
  lajme
  4 days ago

  Arrestohen 14 persona mes të cilëve policë dhe doganierë!

  14 persona, mes të cilëve dhe police e doganierë, u arrestuan këtë të enjte në…

  Programi TV

  sot7
  • sot7

  No matching records found

  Back to top button
  error: Content is protected !!