lajme

Ngjarja ne fshatin e Maliqit,zbardhen të tjera detaje.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e kësaj të shtune në fshatin Sheqeras.

Shtetasi Erion Brahimllari duke manovruar një mjet tip traktor i cili përdoret për të punuar tokat ka aksidentuar për vdekje djalin e tij 5 -vjecar.

Si fillim djali është dërguar me shënja jete drejt spitalit rajonal të Korcës por nga plaget e shumta në trup ai nuk ka mundur të mbijetojë.

Ngjarja e rende ka ndodhur rreth orës 17:00,në oborrin e stallave pranë banesës së tyre,ndërsa burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se Erjon Brahimllari babai i fëmijes kishte dalë për të punuar por duke drejtuar traktorin e tij ai nk e ka parë fëmijen i cili ishte duke ecur me biciklete në drejtim te mjetit.

Nga pamjet e para shihet qarte bicikleta e djalit të vogël e cila ka perfunduar poshtë rimorkios së zetorit.

Ndërkohë grupi hetimor ndodhet ende në vendin e ngjarjes dhe po punon për sqarimin e rrethanave të plota të kësaj ngjarje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!