lajmeSport

Skënderbeu do të luaj në shtëpi ndaj Pogradecit.

E enjtja do të rikthejë disa skuadra në fushë për Kupën e Shqipërisë, ndërsa në Korçë duke nisur nga ora 13:30 do të ndeshen dy skuadrat në derbin e juglindjes.

Korçarët vijnë në këtë duel nga humbja me Vllazninë në shtëpi, teksa do tentojnë autokritikën ndaj ekipit të Kategorisë së Parë per Kupe.Për trajnerin Ahmatajn vijojnë të mungojnë mbrojtësi Shala dhe mesfushori Randy Djëardin. Dyshja vuan prej dëmtimeve, teksa nuk ishin gati për bardhekuqtë as në ndeshjen e fundit në kampionat. Mungesa te cilat duket se kane pasur kosto ne ate humbje ne kampion, mungesa qe edhe per Ahmataj jane me kosto edhe ne takimin e mesjaves ne shtepi me liqenoret. Skuader e cila nuk vjen per shetitje ne Korce.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!