lajme

Aksident në qytet,mjeti përplas nënë dhe vajzën.

Një aksident ka ndodhur mesditën e kësaj të premte në qytetin e Korcës.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se një mjet tip “Ford”,ka përplasur dy kembesore që po ecnin në rrugë.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se mjeti ka përplasur një grua dhe vajzën e saj 14 vjece ndëraa menjhërë pas ngjarjës ambulanca ka transportuar nënë e bijë në spitalin rajonal të Korcës.

Burime nga apitali bëjnë me dije se të dyja janë jasht rrezikut për jetën ndërsa janë duke marrë mjekimin e nevojshëm.

Ndërkohe policia po bën të mundur zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti ndërsa për të dhëna të tjera rreth dëshminsë se si ka ndodhur aksidenti policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e mjetit tip Ford për tëarë dëshminë si dhe për veprime të mëtejshme proceduriale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!