lajmeSport

Skënderbeu vijon përgatitjet për ndeshjen e javës së 3-të të Kategorisë Superiore.

Pas humbjes në shtëpi ndaj Vllaznisë, korçarët do të luajnë  ne transferte përballë Bylisit ditën e shtunë takim aspak i lehte edhe per trajnerin bardhekuw.Për këtë takim trajneri Julian Ahmataj do të ketë në dispozicion edhe Drin Gavorin.

Mbrojtësi i krahut të majtë u dëmtua në ndaj Teutës në javën e parë të kampionatit, ndërsa tashmë është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë gati për Bylisin. Dy mungesa të sigurta për këtë ndeshje do të jenë mbrojtësi Mërgim Shala si dhe mesfushori Randy Xhunfo që vijojnë të jenë të dëmtuar. Skënderbeu kërkon fitoren e parë në kampionat pasi deri më tani ka marrë një barazim dhe një humbje dhe e gjithë vëmendja e skuadrës është përqendruar te sfida ndaj Bylisit ku do të kërkohet 3 pikëshi i parë.

Mbrojtësi i krahut të majtë u dëmtua në ndaj Teutës në javën e parë të kampionatit, ndërsa tashmë është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë gati për Bylisin. Dy mungesa të sigurta për këtë ndeshje do të jenë mbrojtësi Mërgim Shala si dhe mesfushori Randy Xhunfo që vijojnë të jenë të dëmtuar. Skënderbeu kërkon fitoren e parë në kampionat pasi deri më tani ka marrë një barazim dhe një humbje dhe e gjithë vëmendja e skuadrës është përqendruar te sfida ndaj Bylisit ku do të kërkohet 3 pikëshi i parë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!