lajmePolitika

Endrit Braimllari/ Komunikim me mediat në Qarkun e Korçës

Jemi sot ne kete komunikim me mediat ne qarkun e korces per te bere publike procesin zgjedhor qe levizja socialiste per integrim po zhvillon brenda strukturave te lsi,ne fakt eshte nje moment historik per lsi jo vetem ne qarkun e korces por per gjithe shqiperine,pasi nje parti politike ne vend do te organizoj nje proces zgjedhor ku do te kete dhe nje mundesi votimi online per antarsim.

Mundesia e votimit online per antarsim eshte risi eshte nje mundesi e jashtezakonshme per cdo anetar te lsi me qellim qe te kete te drejten e votes.Lsi ka bere publike nje video mbi te cilat tregohen te gjitha hapat sesi mund te votojne dhe se si anetaret e lsi mund ti drejtohen ketij procesi por ajo cka dua tiu them ka te beje me faktin qe data 21 nentor,pra ky proces zgjedhor i Lsi eshte paralajmerim per fitoren spektakolare te lsi ne 25 prill.

Ajo cka dua te them grupet e levizjes rinore per integrim jane te gjithe ne teren per tiu mundesuar dhe voten dhe anetarit qe do te ndodhet ne zonen me te thelle apo me te larget ne raport me korcen,per tiu mundesuar dhe voten cdo anetari qe nuk ka mundesi fizikisht ti drejtohet zyres se Lsi.Nepermjet ketij aplikavioni ne sjellim nje risi per politiken shqiptare dhe iu bejme te gjithve te qarte qe kush ka deshire kush ka mundesi dhe ide per ti bere gjerat sic duhet ktu ne shqiperi mund te behen gjera shume te mira.

Une ftoj te gjithe antarsine e qarkut te korces te marrin pjese diten e shtune nga ora 9 e mengjesit ne kete proces votimi historik per korcen por dhe per shqiperine.Ato anetar qe kane mundesi ti drejtohen fizikisht zyrave te lsi do te vine dhe te votojne fizikisht duke iu drejtuar komisionit te zgjedhjeve qe tani me eshte ngritur dhe menaxhohet nga zyrat qendrore te lsi.E thashe dhe njehere qe data 21 nentor per Lsi eshte paralajmerimi i fitores spektakolare te 25 prillit.

Lsi ne zgjedhjet e 25 prillit do te jete e perfshire brenda listes se pd apo do te dali me vete?

Ajo cka dua tiu them sot publikisht ka te beje kryesisht me faktin e kesaj interviste ku gjithe fokusi,dhe energjite tona jane fokusuar ne kete proces zgjedhor i cili eshte jashtezakonisht shume i rendesishem,eshte nje proces zgjedhor ku do te zgjidhen delegate qe do te marrin pjese ne konventen kombetare te Lsi pra diten e shtune ne zgjedhim delegatet dhe rikonfirmojme kryetarin e lsi me vote drejtuar antarsise duke iu drejtuar nje anetar nje vote do te jete konventa kombetare e lsi,strukturat e lsi qe do te marrin nje vendim mbi axhenden politike por edhe programore te lsi.

Ajo cka sot eshte shume e rendesishme eshte fokusi dhe energjia qe ky proces i cili eshte risi jo vetem per shqiperine por mendoj per politiken.
Jane strukturat e lsi qe do te marrin nje vendim te tille,
Procesi zgjedhor i 21 nentorit do te zgjedhi delegatet te cilet jane tani me te propozuar nga baza e lsi,delegatet perfaqesojne vullnetin e antaresise se lsi ne konventen kombetare zgjedhore qe do te mbahet ne 5 dhjetor e cila do te zgjedhi me pas strukturat drejtuese te lsi por do te marre dhe vendime shume te rendesishme per aksionin tone politik por mbi te gjitha dhe per programin e lsi.

Ne jemi ne nje front te bashkuar me opoziten e bashkuar dhe jemi ne kete beteje kunder keqqeverisjes dhe jemi ne kete beteje per te pasur nje program gjitheperfshires qe krijon me shume mundesi punesimi per te rinjte dhe te rejat qe krijon shanse me shume per cdo qytetar me qellim qe ta bejme korcen shtepine tone por dhe shqiperine shtepine tone.
Endrit Braimllari

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!