Aktualitetlajme

Spitali i Pogradecit nis drejt Tiranës shtetasin 58 – vjeçar I.L në gjëndje të rënduar shëndetësore!

Një 58 – vjeçar nga fshati Leshnicë është nisur me helikopter urgjent drejt kryeqytetit. 58 – vjeçari me inicialet I.L mësohet të ketë pasur probleme serioze me frymëmarrjen çka i ka detyruar mjekët e spitalit të Pogradecit të kërkojnë një mjekim me të specializuar në spitalin Shefqet Ndroqi. Pasi është dhënë ndihma e parë në Pogradec është nisur për mjekim më të specializuar pasi 58 – vjeçari mësohet të ketë kaluar Covid-19 ndaj dhe për këtë sipas mjekve ka paraqitur probleme me shëndetin. Burime të siguruara thanë se gjendja e pacientit paraqitet më e stabilizuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!