AktualitetlajmeShendet

Manastirliu monitoron procesin e vaksinimit në Pogradec!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka monitoruar ditën e sotme procesin e vaksinimit në 4 Qendrat Shëndetësore të Bashkisë Pogradec.


Manastirliu ka shprehur se vaksinimi po ecën në ritme të shpejta dhe se pritet të ulet fasha e vaksinimit, ku ditën e djeshme janë kryer mbi 200 mijë vaksinime në vend.

Nga ana tjetër Kandidatja për Deputete e Partisë Socialiste për Qarkun Korçë Blerina Gjylameti ka shprehur se shërbimi nga ana e stafit mjeksor po ofrohet në cilësi maksimale si në qytet ashtu edhe në njësit administrative.

Ky sezon veror sipas Ministres së Shëndetësisë pritet të ketë me masa më lehtësuese se një vit më parë dhe kjo do të jet e tillë vetëm nëse do të zbatohet distanca, higjena, maskat dhe vaksinimi ku deri në muajin maj pritet të kryhen 500 mijë vaksinime.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!