lajmePolitika

Braimllari akuza Niko Peleshit!

Jemi ne kete komunikim nga zyrat e Levisjes Socialiste per Integrim Korce, per te falenderuar mijera qytetare te cilet na kane mbeshtetur cdo dite ne fushaten tone, per te falenderuar te rinjte dhe te rejat e Korces, te cilet po bejne nje fushate positive dere me dere duke mbeshtetuar Levizjen Socialiste per Integrim, dua te falenderoj nenat korcare, per mbeshtetjen e jashtezakonshme ne cdo takim dhe cdo shtepi, ku nga afer kemi prekur dhe kemi pare varferine ekstreme dhe zhgenjimin nga Rilindja.


Kam nje mesazh shume te qarte per Niko Peleshin, I cili ne panic, I trembur, ne ankth nga rritja e jashtezakonshme e LSI ne qarkun e Korces, eshte turrur duke marre ne telefon perfaqesues dhe njerez te LSI. Po ja them shume qarte, te rinjte dhe te rejat e LSI, as nuk shiten, e as nuk blihen.

Kjo parti e ka emrin LSI dhe jo Rilindje, ndaj I kapur ne panik nga mbeshtetja e jashtezakonshme qe socialistet e ndershem po I bejne LSI, ky njeri ka turrur drejtoret e tij, hajdute e batakcinj, duke shkuar dere me dere dhe duke ju kerkuar voten personale, jo per PS, por per Niko Peleshin.

Ndaj ju kerkoj qe me 25 Prill te mbeshtesni masivisht LSI, sepse keni perballe dy modele, nje model klientelist te Niko Peleshit, I cili po punon per interesin e tij personal dhe jo per tu sherbyer qytetareve te Korces, e nga ana tjeter modelin e LSI, e nje ekipi te jashtezakonshem, me energji positive, I cili punon per fyrmen e ekipit, per ti sherbyer Korces, per ta bere Korcen Shtepine Tone.

Niko Peleshi te beje kujdes, ai dhe hajdutet e tij, sepse pas 25 Prillit, gjithcka do te jete personale, me 25 Prill Rilindja eshte ne opozite dhe socialistet e ndershem kane nje siguri per te ardhmen e tyre dhe femijeve te tyre, qe eshte LSI.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!