AktualitetKulture/Artlajme

Dardha, një atraksion turistik edhe gjatë sezonit veror!

Dardha, fshati i vendosur në shpatet malore të Moravës eshte një prej destinacioneve më të bukura në Shqipëri. Peisazhit pyjor, rrugicave të kalldrëmta dhe shtëpive të gurta ua shton hijeshinë freskia ne keto dite te nxehta cka e bën unike pamjen e këtij fshati ndërkohë që turistët vazhdojne ta vizitojnë atë.

Pavaresisht se jane te shumte ata qe zgjedhin plazhin, detin dhe teren, te tjere preferojne qetesine e fshatit piktoresk dhe ajrin e paster.


Dardha mbetet pritëze dhe përcjellëse e një numri të lartë vizitorësh në cdo stinë ndersa peizazhi, kultura dhe kulinaria jane magneti qe terheq pushuesit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!