lajmeSport

Sport/ Ngisah Bismark pritet të jetë lojtari i ri i Skënderbeut.

Ngisah Bismark pritet të jetë lojtari i ri i Skënderbeut. Ganezi që u kërkua me ngul nga Vllaznia gjatë muajit qershor ka gjetur marrëveshjen me klubin korçar.

Siç raporton shtypi i shkruar, presidenti Ardjan Takaj ka përfunduar nga situata e dokumentacionit, ku ish-sulmuesit të Kievos iu hapën problemen dhe kësisoj Vllaznia u tërhoq.


Së fundmi gjithçka duket se është zgjidhur dhe së shpejti ai pritet të mbërrijë në Korçë. Mësohet se 23-vjeçari ka firmosur një kontratë që e lidh me bardhekuqtë për dy sezonet e ardhshme me opsion rinovimi edhe për një edicion tjetër. Klubi i Skënderbeut vijon të japë leksione në futbollin shqiptar se si duhet vepruar në periudhë merkatoje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!