lajmeShendet

Korçë/ Rritet numri i të vaksinuarve +18

Vijon normalisht procesi i vaksinimit në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor të Korçës. Burime zyrtare bëjnë me dije se deri tani janë vaksinuar më shumë se 49 mijë persona.

Gjatë kësaj periudhe pjesa më e madhe që kërkojnë të vaksinohen janë qytetatë të cilët kërkojnë të lëvizin për turizëm dhe arsye pune.

E njëjta situatë paraqitet edhe në Njësitë e tjera Vendore të Kujdesit Shëndetësor në qarkun e Korçës. Madje gjatë ketyre ditëve është shtuar edhe numri i vaksinimeve tek moshat mbi 18 vjet të cilët sipas vaksinatorëve kërkojnë të lëvizin jashtë shtetit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
error: Content is protected !!