lajme

Korçë/ Falsifikonin dokumenta,burg për 5 zyrtarët e Hipotekës

Jepet masa e sigurisë për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës të cilët akuzohen për falsifikim dokumentash.
Në total ata janë dënuar me 5 vite e 4 muaj ndërsa akuzat që rëndojnë mbi ta janë “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentash”.

Erisild Gorari, i akuzuar për falsifikim dhe shpërdorim detyre u dënua me 3 vite burgim.
Arsidesa Hysa, e akuzuar për falsifikim e dënuar u dënua me dy vite burg.
Erjon Arif, i akuzuar për falsifikim, u dënua me dy vite burg,
Eriston Ziu, për falsifikim, u dënua me 1 vit burg,
Andrea Zallemi, i akuzuar për falsifikim u dënua me 4 muaj burg.

Të gjithe këta shtetas kanë qenë të punësuar në Hipotekën e Korçës ku në bashkepunim me njëri-tjetrin kanë prodhuar dokumenta fikteve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close